Hasan ATICI – Blog
0

Google HummingBird Nedir

Yazar AlwaysGod  •  Cuma, 07.11.2014, 04:39
2285 Views

Google HummingBird Nedir, Google tarafından 2014 yılının başında resmen başlattığı arama algoritmasıdır. Bu algoritmanın temel dayanağı seo için bildiğiniz bütün ezberleri bozmanız olacaktır. Google arama kriterleri içerisinde anahtar kelimelerine göre değilde konu açıklama ve sağlıklı başlık seçeneklerini ön planda tutacağını bildirmektedir.

Hummingbird

Bunun amacı dünya üzerindeki internet kullanıcıların daha geniş ve daha sağlıklı arama yaparak düzgün sonuçlara ulaşmasıdır. Alışa gelmiş bütün seo bilgileriniz, bu algoritma ile artık tarihe karışmakta olup, bundan sonra içerik olarak zengin ve öğretici bilgilere yer vereceğidir.

Google un amacı website yayıncılarının paylaştığı bir çok içeriğin önem gösterilerek zengin bilgi paylaşmasıdır. Başlık ve etiket değerleri yerine, paylaşılan yazı yada makalenin düzgün bir yazı biçimle  yazılması ve daha net cümle ve kelime yapısı ile yayınlanmasına daha öncelik tanıyacaktır.

Bir aranan kelimenin önceliği artık referansı (backlink) değerine göre değil, sitenin elit ve düzgün anlatım ve doğru paylaşım olup olmadığına göre sıralacaktır. Bu Algoritma dünya genelindeki bir çok büyük siteyide geri planda bırakarak daha normal ve basit sitelerindoğruluğuna bakarak arama sonuçlarında çıkacağına anlamına gelmektedir.

Kaynak:Hasan ATICI

Konu Hakkında Düşüncelerinizi Yazın

To Top