Hasan ATICI – Blog
0

Google map e firma nasıl eklenir

Yazar Hasan  •  Cuma, 26.06.2015, 07:43
1210 Views

Google map e firma nasıl eklenir, Firma ve işletmelerin “Google Map” te yer alması artık daha kolay olup, bunun için bir kaç adım’da “Google Bussines” üzerinden ön talep işlemi nasıl yapılacağını resimli bir şekilde makalemin devamında anlatacağım.

Öncelikle ekleme senaryomuzu şu şekilde yazalım; X bir firmanız var ve Türkiye istanbul’da merkez ofisimizi “Google Map” ekleyeceğiz. Bunun için “Google Bussines” tıklıyoruz ve karşımıza şöyle bir sayfa çıkıyor

Google My Business

Google’a Taşının butonuna tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir harita açılacaktır.

google map search 1

Arama bölümüne firmanızı ismini giriyorsunuz ve sağdaki butonu tıklıyorsunuz. Firmanız ekli olmadığı için şumu, bunu mu demek istediniz gibi alt alta benzer firma bilgisi verecektir. Yukarıda’ki resimde sarı dikdörtgen içine aldığım “işletmenizi ekleyin” kısmına tıklıyoruz.

google map search 4

Bilgilerinizi girerken adres kısmını “asdhasdhjasdhajh” yazınki harita üzerinden bul seçeneği belirsin ve siz direk sokağa kadar hari işaretçisi ile direk noktalayın.

google map search 3

İşaretle tam yeri seçerek adres bilgilerinizi güncelleyin.

google map search 5

Bu bölümde nerelere hizmet verdiğinizi il ve ilçe ayrıca ülke olarakta etiketliyebilirsiniz. Bu sonuçlar google ve map üzerinde’ki aramalara etki edeceğini unutmayın.

Bu işlemden sonra size 1 ila 2 hafta içinde verdiğiniz adrese PTT aracılığı ile bir kapalı zarf gelecek olup bu zarf içerisinde kodu doğrulamanız gerekmektedir. Bunun amacı verdiğiniz adres bilgisinin teyitidir.

Kaynak: Hasan ATICI

Konu Hakkında Düşüncelerinizi Yazın

To Top