Hasan ATICI – Blog
0

OpenCart iletişim formu “fsockopen” sorununun çözümü

Yazar Hasan  •  Perşembe, 02.07.2015, 04:31
1624 Views

OpenCart iletişim formu “fsockopen” sorununun çözümü, daha önce opencart “Notice: Error: MAIL FROM not accepted from server” çözümünü vermiştim, fakat iletiler teslim edilemediği hakkında bir çok şikayet aldığımdan sorunun tam olarak ileti teslim edilmediğinin kaynağını uzun uğraşlar sonucunda çözmüş bulunuyorum.

Aslında ilk başlarda opencart ın kendisinden kaynaklı sorununu “OpenCart SMTP Sorunu ve Çözümü” makalesi altında nasıl yapacağınızı anlattım ve bundan 5 yıl önce forum birinde bu dosyayı paylaştım hosting firmalarıda kendileri çözmüş gibi not düşmüşler sağlık olsun opensource değilmi kimseye sitem etme hakkım doğmuyor.

Genelde büyük hosting firmaları paylaşımlı hizmetler adı altında müşterilerine sağladığı hosting hizmetlerinde barınan sunucularda güvenlik gerekçesi ile “fsockopen” fonksiyonunu php.ini üzerinden kaparlar, OpenCart ise smtp kimlik doğrulamalı gönderim metodunda PHP fonksiyonu olan “fsockopen” ı kullanıyor, hal böyle olunca hiç bir hata mesajı almadan iletiniz teslim edilemiyordu. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda “fsockopen” özelliğini firmanızdan açtırmanızı rica edebilirsiniz.

Bir çok hosting firmasında kapalıdır. Bu konuda opencart üzerinde sorunsuz işlem yapmak istiyorsanız hosting firması olarak  www.markum.net i önerebilirim.

Konu Hakkında Düşüncelerinizi Yazın

To Top