Hasan ATICI – Blog
0

SolusVM nedir ve kurulumu nasıl yapılır

Yazar Hasan  •  Salı, 11.03.2014, 04:00
1658 Views

SolusVM nedir ve kurulumu nasıl yapılır; Bildiğiniz gibi sanallaştırma çözümü olan SolusVM nin diğer rakiplerinden 1 adım önde olmasının belli başlı özellikleri vardır. Bunları makalenin devamında açıklayacağız. SolusVM ücretli bir sanallaştırma olup aylık ve yıllık şekilde alabilirsiniz.

SolusVM Nedir ve Kurulumu

Evet diğer sanallaştırmalardan 1 adım önde olma nedenlerinden belli başlı özellikleri belirtebiliriz. Bunların başında gelişmiş web panel özelliği ile, müşterilere sanal sunucularını kendi formatlama imkanı ve yeniden kurma imkanı sağlamaktadır.

Müşterileriniz kendi sunucularını yedekleme imkanı “Backup” yapabilir, master yada slave olarak kontrol sağlayabilir tamamen hepsini web üzerinden gerçekleştirebilir.

Hosting sunucu sektöründe olan orta ölçekli düşük maliyetli firmaların kullandığı WHMCS ve AWBS gibi hosting tabanlı yönetim sistemlerine tam entegrasyon ile anında kurulum, bununla kalmayarak hesap süresi bittiği zaman sistemin durdurulması gibi bir çok özelliği kendi içinde barındırmaktadır.

Bir sistem düşünün güvenlik olarak pek kulağa hoş gelmesede bütün işlemlerinizi web arayüzden yönetin işte bunu SolusVM yapmaktadır. Ben Hasan ATICI olarak evdeki boşta duran bir ATX kasamda denedim sonuç gerçekten güzel tavsiye ederim.

KURULUMU;

  • wget http://soluslabs.com/installers/solusvm/install
  • chmod 755 install
  • ./install
Kaynak: Hasan ATICI

Konu Hakkında Düşüncelerinizi Yazın

To Top