Hasan ATICI – Blog
0

WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

Yazar Hasan  •  Cuma, 23.01.2015, 00:47
2298 Views

WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır.? Dünyaca ünlü haberleşme yazılımı olan “WhatsApp” artık bilgisayarlarda da kullanabileceksiniz. Bunun için şimdilik “Google Chrome” kullanıcılar için aşağıdaki işlemleri yaparak başlayabilirsiniz.

WhatsApp Web Google Chrome

WhatsApp Web Google Chrome

Whatsapp ‘ın bilgisayar versiyonunu kullanmak için tarayıcı olarak Google Chrome kullanmanız gerektiğini ve telefonunuzda uygulamanın en güncel halinin bulunması gerektiğini lütfen unutmayınız.

Şimdilik sadece Google Chrome tarayıcıları üzerinden web adresine bağlanarak bağlanabilirsiniz. Yapmanız gereken Google Chrome tarayıcınıza, https://web.whatsapp.com/ yazarak açılan sayfada QR kodunu akıllı cep telefonunuzdan okutun.

WhatsApp Web QR CODE

WhatsApp Web QR CODE

Bu işlem için sayfa üzerindeki kod açıkken cep telefonunuzla whatsapp giriş yapıyorsunuz daha sonra WhatsApp ana ekranında ile cep telefonunuzun menüsünden “WhatsApp Web” sekmesini tıklıyorsunuz. Açılan QR okuma ekranını bilgisayardaki kod a doğru tutarak kare içindeki çemberde onaylanmasını bekliyorsunuz. Onaylanması halinde https://web.whatsapp.com/ otomatik olarak, cep telefonunuzdaki WhatsApp kişi listesini bir MSN mesengger şeklinde açacak olup sohbetinize devam edebilirsiniz.

WhatsApp Web Ekran

WhatsApp Web Ekran

Not: WhatsApp açık kalması için mutlaka Cep telefonunuzunda wifi yada mobil internete bağlı olması gerekmektedir. Cep telefonunuz o an mobil internet yada adsl wifi e bağlı değilse bilgisayardan kullanamazsınız.

Kaynak: Hasan ATICI

Konu Hakkında Düşüncelerinizi Yazın

To Top