Hasan ATICI – Blog
0

WordPress beklenmeyen bir sorun oluştu

Yazar Hasan  •  Pazartesi, 02.02.2015, 06:31
2234 Views

WordPress beklenmeyen bir sorun oluştu, bu sorun genelde 3,9 sürümünden sonra bir çok kullanıcıda oluşan ama halen tam anlamı ile çözülmüş bir sorun değildir. Bir çok alternatif çözüm yolu belirtilsede tam bir verim alınamamaktadır.

Bu makalemde bu sorunun tam anlamı ile çözümünü size anlatacağım. Öncelikle bu sorunu yaşan kişiler sunucu sahibi ise aşağıdaki adımları yaparak çözebilir. Değilse lütfen bu durumu bu anlatımı örnek göstererek hosting firmalarına iletmelerini öneririz.

OpenSSL

OpenSSL

Çünkü bu işlem sunucu root yada administrator ile yapılabilen bir işlemdir. Windows yada linux sunucularda optimizasyon yapılmadığı zaman bazı kötü amaçlı yazılımlar sunucu arka planında OpenSSL i güvenliği düşürebilmek için pasif duruma almaktadır. Shell ve benzeri botlar bu önemle olan eklentiyi pasif duruma getirerek sunucunuzun güncelleme yada bir yazılım indirdiğinde orjinal site yerine fake site adresinden orjinal gibi çekilerek kurmaktadır.

Bizzat bu durumu ben yaşadığım ve uzun uğraşlar sonucunda sorunu OpenSSL son sürümünü güncelleyerek ancak sorunu çözmüş bulunuyorum. Ayrıca PHP.ini üzerinden openssl i aktif etmeyi unutmayın.

Kaynak: Hasan ATICI

Konu Hakkında Düşüncelerinizi Yazın

To Top